top of page

 

Педагогічна ідея - це повітря, у якому розправляє крила педагогічна творчість

 

В. Сухомлинський

 

ВИКЛАДАННЯ - ЦЕ МИСТЕЦТВО, А НЕ РЕМЕСЛО. У ЦЬОМУ САМИЙ КОРІНЬ УЧИТЕЛЬСЬКОЇ СПРАВИ.

ЗАВЖДИ ВИНАХОДИТИ, ВИМАГАТИ,

УДОСКОНАЛЮВАТИСЯ -

  ОСЬ  ЄДИНИЙ ВІРНИЙ ШЛЯХ     СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ

Believe in yourself, be strong, never give up no matter what the circumstances are. You are a champion and will overcome the dreaded obstacles. Champions take failure as a learning opportunity, so take in all you can, and run with it. Be your best and don’t ever ever give up.” –

 

Brad Gerrard

TETYANA BASHEVSKA

English teacher

NEWS
Скасовано ЗНО для випускників 

Міністерством освіти і науки прийнято рішення про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 11 класів з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідний наказ підписано міністром освіти і науки Сергієм Квітом.
Згідно із затвердженими змінами, державна підсумкова атестаціїя з іноземної мови у 2015/16 навчальному році залишиться обов’язковою, однак буде проведена навчальними закладами самостійно і не у формі ЗНО.
Інші два предмета державної підсумкової атестації учнів 11 класів (українська мова та математика / історія України) будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

У МОН зазначають, що таке рішення ухвалене враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів.

Також наказом міністерства розширено період проведення ДПА в 11-х класах. Випускні іспити відбудуться з 5 до 30 травня.

 

 

За матеріалами Osvita.ua

 Збільшення годин на англійську мову

Наказом МОН від 07.08.15 № 855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів» збільшено години на вивчення іноземної мови за рахунок варіативної складової:
1) з 2-х до 3-х на тиждень у 6 – 9 класах шкіл з українською мовою навчання (за новим стандартом);
2) з 2-х до 3-х на тиждень у 8-му класі шкіл з українською мовою навчання (за попереднім стандартом);
3) 3-х до 3,5 годин у 10 – 11 класах загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (універсальний профіль).
Закон "Про освіту"
Верховна Рада України вже у листопаді може розглянути новий закон "Про освіту", який має почати реформування середньої освіти в Україні, а також вплинути на усіх учасників освітнього процесу. Пропонуємо  Вам найбільш цікаві положення законопроекту, що стосуються питан шкільної освіти.
Закон набере чинності з 1 січня 2016 року, у разі цого прийняття.
Однією з найбільш грунтовних змін є перехід України на 12-річну школу. Передбачається, що після ухвалення закону, початкова освіта триватиме 5 років, базова середня освіта здобуватиметься впродовж 4 років, а здобуття профільної середньої освіти триватиме 3 роки. Навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної середньої освіти, у разі ухвалення закону, розпочнеться з 1 вересня 2017 року.
Повна середня освіта в Україні буде визначена як обов’язкова. При цьому, держава гарантуватиме громадянам право на отримання повної середньої освіти і сплачуватиме її здобуття. Також на державу буде покладено обов’язок із забезпечення підручниками, в тому числі в електронному вигляді.
Згідно до законопроекту початкова освіта здобуватиметься у закладі освіти за місцем проживання дитини, в сім’ї або за участю вчителя чи фізичних осіб, які здійснюватимуть освітню діяльність.

Разом з тим, відповідній територіальній громаді безпосередньо або через її представницький орган буде надано право прийняти обґрунтоване рішення про доцільність здобуття дітьми початкової середньої освіти у закладі освіти іншого населеного пункту.

Діти, які здобуватимуть початкову освіту в сім’ї, чи за участі вчителя або фізичної особи будуть проходити підсумкову атестацію у закладах початкової освіти.

Базова середня освіта передбачає підготовку до наступного рівня освіти – профільної середньої освіти. Базова середня освіта здобувається у закладі освіти, а також може здобуватися особами в будь-яких формах, визначених законодавством. Вибір форми здобуття базової середньої освіти дітьми покладається на їхніх батьків.

У свою чергу, згідно з проектом закону "Про освіту", профільна середня освіта передбачатиме два напрями профілізації: загальноосвітній та професійний.

Навчальні досягнення випускників по завершенню базової та повної середньої освіти будуть підтверджуватися державною підсумковою атестацією у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Законопроектом передбачено, що керівник закладу освіти обиратиметься за конкурсом, після чого він здійснюватиме свою діяльність за контрактом. Також за результатами конкурсного відбору шляхом укладення трудового договору прийматимуться на роботу педагогічні працівники.

Кандидати для роботи у закладах дошкільної, середньої, позашкільної та професійної освіти на посадах педагогічних працівників будуть проходити державну сертифікацію.

Метою сертифікації є оцінювання здатності здійснювати педагогічну діяльність в системі дошкільної, середньої, позашкільної чи професійної освіти. За результатами сертифікації вчителям буде присвоюватися певна кваліфікаційна категорія, зокрема, педагог-стажист, педагог другої категорії, педагог першої категорії або педагог вищої категорії.

Після прийняття законопроекту, педагогічні працівники будуть зобов’язані щоп’ять років проходити повторну сертифікацію, за результатами якої підтверджувати кваліфікаційну категорію або отримувати вищу.

При сертифікації для роботи у закладах дошкільної, середньої, позашкільної освіти перевірці підлягають знання та навички зі змісту та методики навчання і знання з предмету (предметів), котрі планує викладати вчитель. У разі непроходження сертифікації або неспроможності підтвердити присвоєну раніше кваліфікаційну категорію особу буде відсторонено від педагогічної діяльності.

Обсяг та перелік видів роботи педагогічних працівників встановлюватиметься закладом освіти та закріплюватиметься у трудовому договорі у межах, визначених законодавством. Законопроектом визначено, що залучення педагогічних працівників до роботи, не передбаченої трудовим договором, може здійснюватися лише за їх згодою або у випадках, передбачених законодавством.

Окремий розділ законопроекту "Про освіту" присвячений професійному розвитку та оплаті праці педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Посадові оклади педагогічних працівників підвищуватимуться з урахуванням надбавки за кваліфікаційні категорії. Надбавка вчителя другої категорії складатиме 10 % від посадового окладу, вчителя першої категорії 20 % від посадового окладу. Відповідно посадовий оклад вчителя вищої категорії з урахуванням надбавки підвищиться на 40 % від посадового окладу.

Законом передбачено, що педагогічні працівники матимуть право на академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі.

Також передбачено, що педагогічні працівники матимуть право на однорічну неоплачувану творчу відпустку не рідше одного разу на 10 років із зарахуванням до загального і спеціального трудового стажу.

Також законопроектом передбачено поняття "Академічної доброчесності". Дотримання академічної доброчесності учасниками освітнього процесу передбачатиме самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання, посилання на джерела інформації у разі запозичень ідей, тверджень, відомостей, дотримання норм законодавства про авторське право.

За порушення принципів академічної доброчесності педагогічні працівники притягуватимуться до дисциплінарної відповідальності. У свою чергу, порушення принципів академічної доброчесності з боку учнів матиме наслідком повторне проходження оцінювання або повторне проходження навчального курсу.

Також в Україні, з метою забезпечення належних умов для реалізації права на освіту в системі освіти, буде впроваджено Інститут освітнього омбудсмена.

Освітній омбудсмен розглядатиме скарги, подані від осіб, які навчаються, їхніх батьків, а також від осіб, які навчають, у закладах освіти усіх рівнів. За результатами проведених перевірок Освітній омбудсмен виноситиме рішення щодо обґрунтованості чи необґрунтованості скарги, і на його основі надаватиме рекомендації закладам освіти, органам управління освітою, правоохоронним органам.

Законопроект "Про освіту" може бути розглянутий українським парламентом найближчим часом. У разі його прийняття він набере чинності з 1 січня 2016 року.

З повним текстом законопроекту можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки за таким посиланням >>>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NEWS 2017-2018

 

Лист МОН України
№1/9-315 від 07.06.2017 
"Про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів"

http://mon.gov.ua/usi-novivni/povidomlennya/2017/06/09/mon-pidgotuvalo-roz%E2%80%99yasnennya-yakoyu-mae-buti-struktura-ta-navchalni-plani-2017/2018/

Концепція
№б/н від 14.08.2017 
"Нова українська школа"

http://mon.gov.ua/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8%202016/12/05/konczepcziya.pdf

 

“Випускники середньої школи мають випускатися зі знанням іноземної щонайменше на рівні В1», - заступник Міністра на закритті Року англійської мови в АП

Президент України офіційно закрив Рік англійської мови в Україні. Захід відбувся 28 грудня в Адміністрації Президента України.

«Рік англійської мови завершується, але не закінчується її масове вивчення українцями. Процес лише починається. Ви можете розраховувати на мою всебічну підтримку і як Президента країни, так і особисто», - звернувся англійською Президент України Петро Порошенко.

У заході взяли участь Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Марі Йованович, співзасновник Global Office, народний депутат Мустафа Найєм та Директор Global Office Оксана Нечипоренко.

«Здобутком 2016 року ми вважаємо збільшення кількості та якості літніх мовних таборів, в яких школярі вчаться спілкуватись англійською за допомогою поєднання ігрових та навчальних методик. Улітку 127 українських школах відбулися англомовні табори GoCamp, в яких взяло участь 9 000 дітей. Для проекту було залучено 120 волонтерів із 40 країн світу. Також було організовано виїзні англомовні табори для дітей із Донецької та Луганської областей», -зазначив Павло Хобзей.

Він наголосив, що “ціль МОН – це зробити так, щоб випускники шкіл випускалися зі знанням іноземної щонайменше на рівні В1, а зі спеціалізованої школи – на рівні В2».

МОН починає дебюрократизувати роботу шкіл

Відтепер департаменти (управління) освіти не можуть вимагати звіти щодо проведення виховних, позаурочних, позашкільних заходів, що не передбачені законодавством, також не дублюватимуться на паперовому носії документи, що вже складені в електронній формі з дотриманням усіх вимог (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/851-15).

Про це йдеться у Наказі Міністерства освіти і науки України  № 1593 від 22.12.2016.

Документ було підготовано за результатами спільного дослідження МОН та ГО «ЕдКемп Україна» – «Діти і папери: як досягти балансу у школі». В проекті взяли участь понад 9 тисяч освітян, дослідження допомогло виявили критичні точки документообігу в роботі учителів та шкільних адміністрацій (http://bit.ly/finalchildrenandpapers).

За результатами проведеного дослідження також створено робочу групу для оновлення Типової Інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності. До групи, крім співробітників Міністерства, увійшли учителі й директори шкіл та представники громадських організацій.

У першу чергу робоча група розгляне необхідність таких документів:

  • «Облік дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу»;

  • «Звіт про відвідування семінарів, круглих столів, тренінгів тощо»;

  • «Документація з працевлаштування / продовження навчання випускників/-ць 9-х та 11-х класів»;

  • «Плани та звіти з проведення виховних предметних заходів».

У 2017 році зарплата вчителів зросте на 50%, – Міністерство освіти 

Зарплата вчителів в 2017 році в середньому збільшиться на 50% замість запланованих раніше 30%, оскільки уряд заклав у проект держбюджету, який подано на друге читання, відповідну субвенцію розміром 52 мільярди гривень, що на 10,2 мільярда гривень більше закладеної в бюджеті до першого читання.

Як повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України, про це заявила глава відомства Лілія Гриневич під час парламентських слухань «Про стан і проблеми фінансування освіти і науки в Україні».

«Наше завдання – це справедливе фінансування освіти і науки», – цитує Гриневич прес-служба. Також повідомляється, що на наступний рік державна субвенція місцевим бюджетам на надання держпідтримки особам з особливими освітніми потребами закладена в розмірі 209 мільйонів гривень.

«Професійно-технічна освіта також підтримають, адже уряд сьогодні визначило 19 професій загальнодержавного значення, навчання на яких буде фінансуватися з державного бюджету. Для цього у проекті бюджету на 2017 рік закладено майже 170 мільйонів гривень», – вказується в повідомленні. Також уряд пропонує збільшити розмір підвищеної стипендії до рівня прожиткового мінімуму (1600 гривень з 1 грудня 2016 року). Для залучення молоді до навчання за гостродефіцитними спеціальностями (вчителі, інженери) пропонується суттєво збільшити базовий розмір стипендії для них.

У той же час Гриневич зазначила, що, незважаючи на те, що сума витрат у 2017 році на науку було збільшено у проекті бюджету, поданому до другого читання, вона покриє тільки підвищення зарплат педагогічних працівників. При цьому для розвитку науки кошти також потрібно виділяти і на інші напрямки, в першу чергу для оновлення матеріально-технічної бази наукових установ.

Як раніше повідомлялося, міністр соціальної політики Андрій Рева заявляв, що оклади працівників

бюджетних в 2017 році зростуть в середньому на 50% внаслідок ініційованого урядом підвищення мінімальної зарплати вдвічі – до 3200 гривень. Тарифні розряди вчителів будуть підвищені на дві позиції.

Таким чином, зарплата вчителя вищої категорії, якого не віднесуть до 12-го, а до 14-го розряду, з 1 січня складе від 5266 гривень до 6841 гривні. Вчителі без категорії будуть отримувати від 3960 гривень до 4853 гривень.

Вивчаємо англійську з задоволенням!
Перші кроки у навчанні англійської мови
Семінар
Pearson-Dinternal
з Робертом Хартіганом
Music in our life
Rockers Rappers and Pop lovers

© 2023 Ева Звездная. Сайт создан на Wix.com

  • Facebook Basic Black
  • Vimeo Basic Black
  • Instagram Basic Black
  • YouTube Basic Black
  • Twitter Basic Black
bottom of page