top of page

Міносвіти затвердило порядок проходження ЗНО-2017.

2016 року перші предмети складали 5-13 травня. Цей експеримент початку зовнішнього незалежного оцінювання під час навчального року вирішили не продовжувати, тому ЗНО почнеться 23 травня і завершиться 16 червня. Таким чином іспити почнуться вже після завершення навчального року. З 6 лютого до 17 березня 2017 року слід подати документи для участі в ЗНО. Це робиться на сайті українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Як і раніше, учасник ЗНО може скласти максимум 4 предмети. Один із них обов’язковий – українська мова та література. Результати з нього, як і 2016 року, зараховуватимуть як результати ДПА. Ще один предмет ЗНО-ДПА, аналогічно з минулим роком, випускник вибиратиме з двох: математика або історія України. Новація 2017 року – складання на додачу ще одного, третього, предмету ЗНО з урахуванням результатів як ДПА. Цей предмет випускник вибирає довільно із 12 запропонованих. Таким чином Міносвіти реалізує заявлений раніше намір поступово повністю об’єднати складання ДПА і ЗНО.

Результати ЗНО з трьох предметів зарахують і як ДПА

ЗНО з іноземної не буде обов’язковим, як очікувалося. Прийнято рішення 2017 року провести ще одну апробацію ЗНО з іноземної, перевірити процедуру й тести, забезпечити пункти тестування необхідною технікою для перевірки аудіювання і людьми, які вміють цією технікою користуватися.

Кількість і перелік предметів на ЗНО-2017 не змінено: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови.

Додаткова сесія ЗНО-2017 відбудеться 03-12 липня 2017 року. В ній можуть взяти участь ті, хто не зміг скласти ЗНО в основну сесію через незалежні від них обставини.

ДПА У ФОРМІ ЗНО: НОВОВВЕДЕННЯ У 2017 РОЦІ

 Тепер, за планом Українського центру по оцінюванню рівня освіти, випускники по всій території України здаватимуть ДПА в 2017 році безпосередньо у формі ЗНО.

Доречність такої форми іспитів не викликає питань: одночасно ми і усуваємо вірогідність заниження чи завищення балів через упереджене ставлення вчителів, і маємо змогу перевірити дійсний рівень знань у скороченій формі, спрощуючи та уніфікуючи проведення іспитів на всій території країни. Крім того, випускники готуються до іспитів по матеріалам, які кожного року виробляються наново, обновлюючись згідно з удосконаленою програмою. Тобто, перевірка найсвіжіших знань, яким буде ДПА в 2017 році, буде проведена з урахуванням сучасних відкриттів та розробки нових пластів науки.

СТРАТЕГІЯ ПРОВЕДЕННЯ ДПА

Станом на дві тисячі п’ятнадцятий рік український центр з оцінювання якості освіти вніс пропозицію стосовно того, щоб всі, хто закінчує навчання у шкоі, складали державну підсумкову атестацію у вигляді та за прикладом зовнішнього оцінювання з трьох обов’язкових предметів. Також це мало стосуватись тих, хто планує всупати на середню освіту до навчальних закладів першого та другого рівня акредитації. Усі обов’язкові предмети для сдачі ДПА в 2017 році залишуться незмінними, і так само, як і раніше, складатимуться з трьох предметів, один з яких буде вибірним.

  • Українська мова;

  • Іноземна мова (англійська в приоритеті, проте можлива і французька або німецька, в залежності від спеціалізації навчального класу);

  • Історія України або математика.

Очевидно, що останній пункт передбачений для тих класів, які мають гуманітарний або технічний уклін. Відповідно, гуманітарні та профільні лінгвистичні класи будуть здавати історію України в ДПА 2017, а технічні класи мають право віддати перевагу математиці. У перелік питань з математики будуть включені пункти стосовно алгебри та геометрії за всі роки навчання у школі.

Якщо випускнику буде треба здавати за вимогами спеціальності, на яку він бажає вступити у вищий навчальний заклад, інші предмети ЗНО, то він матиме таку можливість, при чому складати іспит у школі з цих предметів не вимагається і не буде необхідним. На питання про те, чи будуть використовуватися тести для ЗНО в 2017 році, відповідь дав директор центру оцінювання якості освіти, затвердивши, що для ДПА будуть створені спеціальні двохрівневі за складністю тести за моделлю та за використанням матеріалу з ЗНО. Така структура буде перш за все стосуватись предмету української мови та літератури і математики, оскільки ці предмети є найважливішими у всьому переліку екзаменів за думкою центру контролю за якістю освіти.

ЗНО з англійської мови: особливості тесту 2016 року

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови у 2016 році складається з трьох частин: читання, використання мови, письмо.

У тесті ЗНО з англійської мови будуть використані завдання чотирьох форм: завдання на встановлення відповідності, завдання з вибором однієї правильної відповіді, завдання на заповнення пропусків у тексті та завдання з розгорнутою відповіддю.

Загальна кількість завдань тесту – 43, останнє завдання передбачає створення абітурієнтом на бланку відповідей Б власного висловлення у письмовій формі відповідно до запропонованої комунікативної ситуації.

На виконання всіх завдань тесту ЗНО з англійської мови учасникам буде відведено 120 хвилин.

Завдання на встановлення відповідності - у завданнях учасникам буде запропоновано підібрати заголовки до текстів/частин текстів із поданих варіантів; твердження/ситуації до оголошень/текстів; запитання до відповідей або відповіді до запитань. Завдання вважається виконаним, якщо абітурієнт встановив правильну відповідність і позначив правильний варіант відповіді у бланку відповідей А.

Тест містить 11 завдань цієї форми (від №1 до №5 та від №11 до №16), виконання яких буде оцінено в 0 або 1 тестовий бал. 1 бал - за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено або відповіді не надано.

 

 

Завдання з вибором однієї правильної відповіді - до кожного завдання подано чотири варіанти відповіді, з яких лише один є правильним. Завдання вважається виконаним, якщо абітурієнт вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

До тесту включено 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді (від №6 до №10), що оцінюються в 0 або 1 тестовий бал. 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на заповнення пропусків у тексті - у завданнях пропонується доповнити абзаци/речення в тексті реченнями/частинами речень, словосполученнями/словами із наведених варіантів. Завдання вважається виконаним, якщо учасник тестування обрав і позначив правильний варіант відповіді у бланку відповідей А.

Тест містить 26 завдань цієї форми (від №17 до №42), що оцінюватимуться в 0 або 1 тестовий бал. 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання з розгорнутою відповіддю - завдання передбачає створення абітурієнтом на бланку відповідей Б власного висловлення у письмовій формі відповідно до запропонованої комунікативної ситуації. Це завдання оцінюється від 0 до 14 тестових балів за спеціальними критеріями.

Критерії оцінювання завдання з розгорнутою відповіддю:

а. Змістове наповнення (опрацювання трьох умов, зазначених у комунікативній ситуації)

  • а1 – перша умова: 0, 1 або 2 тестових бали.

  • а2 – друга умова: 0, 1 або 2 тестових бали.

  • а3 – третя умова: 0, 1 або 2 тестових бали.

b. Структура тексту та зв’язність

  • b1 – логіка викладу та зв’язність тексту (наявність з’єднувальних елементів у тексті): 0, 1 або 2 тестових бали.

  • b2 – відповідність письмового висловлення заданому формату (твір, лист (особистий, діловий), оголошення, записка тощо): 0, 1 або 2 тестових бали.

c. Використання лексики (лексична наповнюваність, володіння лексичним матеріалом): 0, 1 або 2 тестових бали.

d. Використання граматики (морфологія, синтаксис, орфографія): 0, 1 або 2 тестових бали.

Увага!

  • 1. Якщо абітурієнт отримує оцінку 0 тестових балів за критерій а. Змістове наповнення, то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 тестових балів.

  • 2. Якщо учасник тестування отримує оцінку 0 тестових балів за критерій с. Використання лексики або d. Використання граматики, то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 тестових балів.

  • 3. Якщо абітурієнт не приступав до виконання завдання, власне висловлення вважається ненаписаним і вся робота оцінюється в 0 тестових балів.

  • 4. У відповідності з Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов обсяг письмового висловлювання має складати не менш ніж 100 слів.

Максимальна кількість балів, яку зможе набрати учасник тестування, правильно виконавши всі завдання тесту з англійської мови – 56 балів.

Зміст тесту ЗНО з англійської мови визначений на основі Програми зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови, що містить вимоги щодо практичного володіння читанням, лексичним та граматичним матеріалом, а також письмом.

Радимо учасникам тестування з англійської мови ознайомитися з наступними матеріалами:

  • Програма зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови 2016 року

  • Загальна характеристика тесту з англійської мови 2016 року

  • Завдання та відповіді на тести ЗНО з англійської мови минулих років

  • Тести ЗНО онлайн з англійської мови

  • Методичні рекомендації щодо підготовки до ЗНО з англійської мови 2011 року

  • Тести ЗНО онлайн з інших предметів

  • Курси підготовки до ЗНО

     

     

     

     

     

     

     

     

Перші кроки у навчанні англійської мови
Семінар
Pearson-Dinternal
з Робертом Хартіганом
Music in our life
Rockers Rappers and Pop lovers

© 2023 Ева Звездная. Сайт создан на Wix.com

  • Facebook Basic Black
  • Vimeo Basic Black
  • Instagram Basic Black
  • YouTube Basic Black
  • Twitter Basic Black
bottom of page